Латвія вже готова транспортувати в Україну одну з когенераційних установок своєї ТЕЦ-2 та в подальшому передати ще три такі установки з цієї станції, передає Енергореформа.
Про це повідомив прем’єр-міністр країни Андріс Кулбергс.
"Радий, що в рамках співпраці Латвії та України було забезпечено бюджет на транспортування старої когенераційної установки TEЦ-2 (…). Дуже важливо встигнути доставити та встановити це для міста Харкова до настання зими", – написав Кулберг в мережі Х.
Він також зазначив, що в розмові з президентом України Володимиром Зеленським висловив готовність допомогти ще трьома старими когенераційними установками TEЦ-2, "щоб Україна мала можливість забезпечити виробництво тепла та електроенергії".
Зі свого боку прем’єр-міністр України Юлія Свириденко висловила подяку очільнику латвійського уряду.
"Дякуємо, що підтримуєте Україну не лише на словах, а й на ділі. Ваша підтримка енергетичної інфраструктури та нашої оборонної співпраці допоможе врятувати життя та зміцнити нашу стійкість!", – написала Свириденко в мережі Х.
Як повідомляла Енергореформа, перший віцепрем'єр-міністр енергетики Денис Шмигаль під час міжнародної конференції "Енергетичний Рамштайн" у Києві в квітні зазначив, що Україна готується прийняти обладнання восьми виведених з експлуатації теплоелектростанцій у країнах Європейського союзу, яке могло б стати в нагоді для ремонтів пошкоджених ударами РФ українських станцій.
Тоді він уточнив, що українські фахівці вже обстежили 8 виведених з експлуатації ТЕС/ТЕЦ у Латвії, Литві, Словаччині, Австрії та Хорватії.
Нещодавно Шмигаль зазначив, що Україна очікує на поставку обладнання з виведеної з експлуатації Ризької ТЕЦ на енергооб'єкти Харківщини.
Місяць тому готовність передати Україні обладнання з виведеної з експлуатації ТЕЦ висловила Фінляндія.
Джерело: https://x.com/AndrisKulbergs/status/2067205704423710977
https://x.com/Svyrydenko_Y/status/2067267444654150003
На фото - одна з пошкоджених ТЕС України.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.