Міжнародне агентство з атомної енергії домовилося про чергове локальне перемир’я біля окупованої росіянами Запорізької АЕС для відновлення роботи резервної лінії електропередачі 330 кВ "Феросплавна-1", передає Енергореформа.
"За посередництва МАГАТЕ набуло чинності ще одне локальне припинення вогню, яке дозволить відновити резервне електропостачання лінією 330 кВ для Запорізької АЕС", – йдеться в повідомленні МАГАТЕ в мережі Х 27 лютого.
За словами генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, зараз тривають роботи з розмінування території, щоб забезпечити безпечний доступ ремонтних бригад.
Як повідомляла Енергореформа, Запорізька АЕС 10 лютого вчергове втратила зв'язок з однією з двох зовнішніх ліній електропередачі: було відключено ЛЕП 330кВ "Феросплавна-1". МАГАТЕ припускало, що це відбулося через військові дії поблизу розподільчої станції, що експлуатується Запорізькою ТЕС. Станом на 21 лютого ЗАЕС перебувала на одній ЛЕП 750 кВ "Дніпровська".
На той момент команда агентства ще не отримала інформації про очікувані терміни ремонту, проте МАГАТЕ заявило, що готове домовитися про припинення вогню для нього, як це вже було раніше.
Джерело: https://x.com/iaeaorg/status/2027297416555135465?s=20
Фото з довоєнного архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.