Міжнародне агентство з атомної енергії провело ротація персоналу своєї постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС, окупованій з березня російськими військовими, передає Енергореформа.
Про це повідомила Держінспекція ядерного регулювання України.
Як зазначається в її Телеграм-каналі, ротація відбулася 11 січня, від початку роботи постійної моніторингової місії МАГАТЕ з вересня 2022 року – це шістнадцята група експертів.
ДІЯРУ акценувала, що постійна моніторингова місія МАГАТЕ на ЗАЕС діє на запрошення України, здійснює свою роботу відповідно до планів та вимог, погоджених українською стороною.
"Присутність фахівців МАГАТЕ на ЗАЕС дозволяє Україні та міжнародній спільноті отримувати як інформацію про ситуацію та події на окупованій станції, так і фахову оцінку експертів Агентства стану ядерної та радіаційної безпеки ЗАЕС", – наголосили в інспекції.
Як повідомляла Енергореформа, кількома годинами раніше ДІЯРУ повідомила про ротації місій МАГАТЕ на чотирьох інших українських АЕС – Рівненській, Південноукраїнській, Хмельницькій та Чорнобильській.
Джерело: https://t.me/snriugovua
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.