Максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС збільшена до 650 МВт, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко у Facebook 1 травня.
"Збільшення максимальної потужності експорту позитивне для України – і як додаткова можливість балансування енергосистеми без обмежень генерації, і як інструмент отримання додаткового прибутку від зовнішньої торгівлі та наповнення державного бюджету", – написав він.
Починаючи з березня 2024 року і дотепер максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови визначена на рівні 550 МВт.
"Наразі Україна здійснює торгівлю електроенергією з усіма сусідніми європейськими країнами: Словаччиною, Румунією, Угорщиною, Польщею та Молдовою. Щовесни обсяги експорту зростають, а імпорт зменшується", – зазначив міністр.
Він наголосив, що посилення інтеграції до європейської енергосистеми є одним із пріоритетів роботи Міністерства енергетики України.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/1AbgjQUoGh/
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.