"Ми входимо у дуже складний період, до якого готувалися, але все одно не чекали таких масштабних атак та руйнувань", – сказав Сахарук у коментарі журналістам у Києві 19 жовтня.Топ-менеджер ДТЕК зазначив, що за останні три тижні кількість енергоблоків ТЕС компанії, що працюють, знизилася майже на чверть, переважно через завдані російськими ударами пошкодження об'єктів і обладнання ТЕС.
"Ми робимо все можливе і більше, щоб якнайшвидше повернути об'єкти в роботу", – запевнив він.Водночас Сахарук звернув увагу на те, що процес відновлення є досить складним, вимагаючи необхідного "запасу міцності" з аварійного обладнання та грошей.
"Це питання вимагає, у тому числі, рішення на державному рівні, чи це цільові бюджетні програми, чи створення певних умов на ринку, здатних стабілізувати фінансовий стан як генерації, так і операторів систем розподілу, яким все частіше доводиться боротися з наслідками ворожих ударів", – пояснив топ-менеджер ДТЕК.За його словами, оцінка руйнувань об'єктів компанії внаслідок обстрілів "невдовзі обчислюватиметься мільярдами гривень".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.