Станом на 09:00 екстрені відключення в регіонах України скасовані, передає Енергореформа.
Про це повідомляють оператори системи розподілу (ОСР, обленерго).
Як зазначається в повідомленні ДТЕК в Телеграм, вони вже скасовані в Києві та області, а також в Одеській, Дніпропетровській та Донецькій областях.
При цьому там просять продовжувати розумно споживати електрику, оскільки ситуація в енергосистемі залишається вкрай важкою,
Про заживлення всіх споживачів на 9:00 уже повідомили в соцмережах, зокрема, "Прикарпаттяобленерго", "Миколаївобленерго".
Як повідомляла Енергореформа, "Укренерго" довелося застосовувати аварійні відключення по всій Україні з 9:00 до 24:00 14 травня, вони також повторилися з 6:40-9:00 15 травня.
Причина – дефіцит е/е через зростання споживання за умов пошкодження російськими агресорами української генерації.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.