Оператор системи розподілу (ОСР, обленерго) "Миколаївобленерго" повідомив про скасування графіків погодинних відключень е/е за вказівкою НЕК "Укренерго" та початок заживлення всіх споживачів, передає Енергореформа.
"Нарешті можемо видихнути. ГПВ скасовано! Тож приступаємо до заживлення", – йдеться в його повідомленні в Телеграм 26 серпня.
Водночас "Прикарпаттяобленерго" повідомило, що після ранкового обстрілу росіян всі мережі області під напругою, але допустило ймовірність запровадження графіків обмежень потужності (для промисловості – ЕР) чи графіків вимкнень.
Перед цим низка операторів повідомила, що за вказівкою НЕК "Укренерго" у різний час після 11:00 почала замінювати графіки аварійних відключень, введені через масований удар по енергосистемі, на графіки погодинних відключень.
Таку інформацію розмістили на цей час "Черкасиобленерго", "Чернігівобленерго", "Кіровоградобленерго", "Сумиобленерго", "Полтаваобленерго", "Харківобленерго", "Запоріжжяобленерго".
При цьому "Закарпаттяобленерго", "Чернівціобленерго", "Тернопільобленерго" взагалі не повідомляли на своїх ресурсах про запровадження яких-небудь графіків.
Як повідомляла Енергореформа, про запровадження зранку понеділка графіків аварійних відключень повідомив енергохолдинг ДТЕК та низка ОСР.
"Укренерго" поки не коментувала наслідки комбінованої атаки по енергосистемі.
Джерело: https://t.me/mk_energy_ua/5932
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.