Фахівці АТ "Миколаївобленерго" 10 квітня протягом кількох годин відновили енергопостачання майже 240 тис. споживачів та запобігли відключень у цілій області, передає Енергореформа.
Як повідомляється в прес-релізі компанії, у ніч з 9 на 10 квітня внаслідок обстрілу агресора НЕК "Укренерго" була змушена застосувати аварійні відключення у Миколаївській області. З ночі диспетчери "Миколаївобленерго" своєю чергою були змушені відключити мешканців Баштанської, Снігурівської та Березнегуватської громад. Проте завдяки оперативній роботі енергетиків, вже до 8:00 10 квітня вдалося відновити електроживлення майже 33,5 тис. домоволодінь у цих районах.
"Але 10 квітня жителів Миколаївщини чекало ще одне випробування. О 10:31 аварійно відключилося майже половина області та повністю Миколаїв. Без світла залишилося майже 222 тис. побутових та приблизно 17,3 тис. юридичних споживачів", – поінформували у "Миколаївобленерго".
Проте, як повідомив в.о. генерального директора "Миколаївобленерго" Вадим Данилків, станом на 12:00 10 квітня у всіх 178 населених пунктах, аварійно відключених від електропостачання, було відновлене живлення.
"Зрозуміло, ворог прагне завдати більше збитків українській енергетиці. Ми до цього готувалися, моделюючи різні ситуації та проводячи численні тренування. Другий за добу виклик колектив "Миколаївобленерго" прийняв з готовністю, взялися за "відновлювальну операцію", – зазначив Данилків.
"Аварія після обмежень – цілком прогнозована історія. І скажу більше – в її результаті без світла міг залишитися весь регіон – внаслідок ланцюгової реакції. Тому впевнено можна говорити про те, що професіоналізм та оперативність миколаївських енергетиків вчора унеможливили блекаут на Миколаївщині", – прокоментував ситуацію експерт аналітичної Агенції "Маркет.Інфо" Олександр Голіздра.
Фото "Миколаївобленерго"
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.