АТ "Миколаївобленерго" після ремонту двох потужних трансформаторів, пошкоджених внаслідок обстрілів військами Росії, відновило повноцінну роботу підстанції 150/35/6 кВ у Миколаєві, яка забезпечує електроживлення окремого мікрорайону, передає Енергореформа.
Як зазначається у релізі підприємства, допомогу в ремонті йому надало ПАТ "Черкасиобленерго", яке направило миколаївським енергетикам 10 тонн трансформаторної оливи.
"Затяжні бойові дії в купі з постійною потребою ремонту електромереж наразі практично виснажили запаси підприємства. Особливо, трансформаторної оливи. Вона стала дефіцитною та дуже дорогою. Наприклад, вартість 10 тонн оливи, отриманої від "Черкасиобленерго" коштують приблизно 1 млн грн. І ми вдячні колегам за допомогу!" – наголосив в.о. генерального директора "Миколаївобленерго" Вадим Данилків.
Як описали ситуацію у компанії, спочатку уламками снарядів було завдано суттєвої шкоди потужному трансформатору 40 МВА, а коли фахівці закінчили ремонт та були готові повернути його в роботу, черговий "приліт" вивів з ладу і другий трансформатор – через численні пробоїни на землю вилилися десятки тонн оливи.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.