Міністерство енергетики запускає цифрову платформу AidEnergy для ефективного залучення та використання міжнародної гуманітарної допомоги, передає Енергореформа.
Про це повідомив заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров.
"Для нас важливо забезпечити максимальну відкритість та прозорість процесу отримання, розподілу та використання допомоги, що надається донорами. Це ключова мета розробки AidEnergy, і ми раді, що наші міжнародні партнери схвалили цей інструмент", – наголосив Сафаров, слова якого наводяться у релізі Міненерго за результатами координаційної зустрічі в рамках проєкту Секретаріату Енергетичної Хартії "Співпраця для відновлення української енергетичної інфраструктури".
У Міністерстві пояснили, що платформа забезпечує автоматизацію процесів відбору та розподілу, підвищує прозорість та дозволяє оптимізувати комунікацію з донорами, а також дозволяє забезпечити гнучку взаємодію з усіма постраждалими від ворожих атак підприємствами ПЕК.
"Енергетичні компанії вже розпочали тестування AidEnergy, результати якого демонструють успішність реалізації цього інструменту", – запевнили в Міненерго.
Там зазначили, що його онлайн-платформу AidEnergy розроблено за підтримки Мультидонорського рахунку ЄБРР для стабілізації та сталого розвитку в Україні (MDA) у співпраці з Офісом Реформ Кабінету Міністрів України та аналітичним центром DiXi Group.
Як повідомляла Енергореформа, на 24 березня на спеціальному рахунку Фонду енергетичної підтримки України було акумульовано понад EUR151 млн.
Міненерго повідомляло, що гуманітарну допомогу енергетичному сектору вже надали 30 країн – це 470 вантажів загальною вагою майже 6000 тонн.
Міністерство розподілило гуманітарну допомогу 111 підприємствам енергетичного сектору.
Робоча група Міненерго вже затвердила перелік обладнання, палива та послуг вартістю понад EUR137 млн для постачання 41 енергетичної компанії за процедурою закупівлі за рахунок коштів Фонду. Щодо інших коштів готуються нові запити енергокомпаній, які забезпечують виробництво, передачу, розподіл електроенергії, зберігання, розподіл і транспортування газу, і навіть підприємств гірничодобувної промисловості.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.