Міністерство енергетики прийняло рішення про призначення виконувачем обов’язків директора ДП "ВК "Краснолиманська" Сергія Сівцова, передає Енергореформа.
Міненерго у своєму телеграм-каналі 3 жовтня увечері пояснило звільнення керівника підприємства, яким згідно з даними з відкритих джерел був Володимир Лисак, невиконанням службових обов’язків.
При цьому заступник міністра енергетики України Олександр Хейло, який відповідає за вугільний напрямок, заявив, що Міненерго реалізує системну програму з підвищення ефективності роботи державних вугільних підприємств, зокрема зі збільшення видобутку вугілля.
Він зазначив, що державний видобуток вугілля на найбільшій державній вуглевидобувній компанії ДП "ВК "Краснолиманська" припинився ще у 2018 році, а відповідно до спецдозволу право видобутку вугілля на полі шахти було надано приватній компанії ТОВ "Краснолиманська" (пов'язана з бізнесменом Віталієм Кропачовим – ЕР).
Проте, як вказує чиновник, за цей час видобуток вугілля держпідприємством так і не розпочався, а приватний інвестор не підтвердив статус виконання взятих на себе зобов’язань щодо інвестиційних програм.
"Першочергове завдання нового керівника – відновити державний видобуток вугілля. Також необхідно негайно провести інвентаризацію та аудит діяльності. Зрозуміло, що наведення ладу не подобається певним приватним компаніям, які звикли паразитувати на держвласності", – наголосив Хейло, слова якого наведені у повідомленні.
З відкритих джерел відомо, що Сівцов, зокрема, у 2020 році очолював ДП "Шахта ім. М.С.Сургая".
Раніше цього дня у ЗМІ з'явилася інформація про оголошення працівниками ДП "Краснолиманська" безстрокового страйку через зміну керівника.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", наприкінці 2019 року Concorde Capital, який виступав радником із приватизації ДП "Краснолиманська", звертав увагу на блокування цього процесу керівництвом шахти (тоді Сергій Пидик, якого згодом змінив Микола Галушко, а потім шахту очолив Володимир Лисак), а гендиректор компанії-радника Ігор Мазепа констатував, що держшахта останні два роки працює не на користь держави, а виключно на приватну компанію, пов'язану з Віталієм Кропачовим, оскільки з березня 2018 року ДП "Краснолиманська" не видобувало вугілля, а всі його шахтарі працювали на приватне ТОВ" Краснолиманське".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.