Міністерство енергетики змінило чотирьох членів наглядової ради (НР) АТ "Миколаївобленерго" – представників держави після переходу до міністерства прав з управління 70% акцій товариства від Фонду держмайна (ФДМ), передає Енергореформа.
Згідно з особливою інформацією емітента в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), новими членами наглядової ради стали чотири представники Міненерго, троє з яких раніше працювали у ФДМ.
Зокрема, призначені членами наглядової ради Анастасія Маньківська, Поліна Андрієнко та Ганна Божко у вересні поточного року перейшли до Міненерго на посади головних спеціалістів з аналогічних посад у ФДМ, у якому вони пропрацювали щонайменше останні п'ять років.
Ще один новопризначений член наглядової ради Оксана Плахотнюк – держексперт у Директораті стратегічного планування та європейської інтеграції Міненерго, яке є її місцем роботи принаймні останні п'ять років.
Відповідно, припинено повноваження членів наглядової ради від ФДМ: заступника голови відомства до липня 2020 року Сергія Ігнатовського, нинішніх заступників Юлії Бєлової та Костянтина Кошеленка, а також Юрія Мартинюка, який раніше обіймав посаду директора департаменту з корпоративного управління ФДМ.
За інформацією в системі НКЦПФР, згідно з випискою про операції з цінними паперами депозитарної установи АБ "Укргазбанк" від 7 грудня, держпакет акцій "Миколаївобленерго" у розмірі 70% передано від ФДМ до Міненерго.
Рішення про передачу корпоративних прав товариства уряд ухвалив у вересні 2021 року на виконання указу президента про рішення Ради національної безпеки та оборони щодо заходів з нейтралізації загроз в енергосфері.
Раніше Міненерго призначило весь склад наглядової ради "Укренерго"
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.