Аварійна ситуація в енергетиці, яка призвела до масштабних відключень е/е в кількох областях, не була спричинена кібератакою, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство цифровізації.
"Аварійна ситуація в енергосистемі не була спричинена кібератакою. Як озвучив президент, аварія сталася через технологічні причини на лініях між енергосистемами України та Молдови", – йдеться в повідомленні міністерства в Телеграм.
Там додали, що українська енергосистема реагує, тривають відновлювальні роботи.
"Завдання – стабілізувати ситуацію найближчим часом", – наголосили в Мінцифри.
Як повідомлялося з посиланням на першого віце-премєра-міністра енергетики Дениса Шмигаля, 31 січня об 10:42 відбулось технологічне порушення з одночасним відключенням лінії 400 кВ між енергосистемами Румунії та Молдови та лінії 750 кВ між західною та центральною частинами України. Це спричинило каскадне відключення у електроенергетичній мережі України й спрацювання автоматичних захистів на підстанціях.
За інформацією Міненерго, у Києві, Київській, Житомирській, Харківській областях диспетчером застосовано спеціальні графіки аварійних відключень.
У ЗМІ поширювалося припущення про можливу кібератаку на енергосистему.
Джерело: https://t.me/mintsyfra/7757
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.