Місії МАГАТЕ розширені ще на дві важливі для АЕС електропідстанції в Україні, внаслідок чого кількість підстанцій, які спостерігаються агентством, зросла до 12, передає Енергореформа.
Про це повідомив його генеральний директор Рафаель Гроссі.
"Враховуючи триваючу військову діяльність до місії було додано ще дві підстанції, що довело загальну кількість візитів команд МАГАТЕ до цих обєктів до 12", – йдеться в повідомленні МАГАТЕ на сайті з посиланням на Гроссі.
При цьому агентство зазначає, що 12 лютого його команда, яка відвідувала підстанцію на Заході Україні, була змушена евакуюватися через повітряну тривогу, а команди на Хмельницькій та Рівненській АЕС також були зобов'язані укритися.
"Нам пощастило використовувати наших співробітників, які вже розміщені по всій Україні, для отримання цінних знань з перших рук про вплив цих атак на ядерну безпеку та захист. Ми продовжуватимемо звітувати про ситуацію з ядерною безпекою та захистом в Україні відповідно до семи незамінних стовпів та надаватимемо своєчасну та важливу інформацію з місця подій нашим державам-членам", – прокоментував Гроссі.
Також зазначається, що цього тижня команди МАГАТЕ на Рівненській та Чорнобильській АЕС безпечно змінилися.
Як повідомляла Енергореформа, у вересні 2025 року президент України Володимир Зеленський та генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі домовилися про необхідність розширення мандата спостережних місій агентства на АЕС в Україні для постійного моніторингу не лише власне їхнього стану, а й стану критично важливих для їхньої роботи електричних підстанцій. У жовтні було визначено 7 ключових ПС, на яких працюватиме місія МАГАТЕ.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.