Робота з міжнародними партнерами, спрямована на забезпечення України всім необхідним для стійкості енергосистеми ведеться, але розбудова розподіленої генерації, в тому числі газової, залежить насамперед від приватного бізнесу, передає Енергореформа.
Так вважає глава НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Чим більше газової чи будь-якої іншої генерації буде в системі, тим краще. Зараз практично будь-який вид генерації в енергосистемі є затребуваним. Але якщо ми говоримо про повне і стійке покриття потреби в електроенергії, то необхідний масштаб фінансування може забезпечити тільки приватний бізнес", – сказав Кудрицький в коментарі Енергореформі після брифінгу в Медіа-центрі в Києві 10 травня.
За його словами, донорські кошти дуже важливі для екстрених потреб, і зараз ведеться певна скоординована комунікація з міжнародними донорами, які роблять все можливе для забезпечення України всім необхідним, але для розбудови нової генерації, "яку треба вимірювати, очевидно, в гігаватах встановленої потужності", Україна має створити умови для приватного бізнесу, аби масово розбудовувалися нові електростанції невеликої одиничної потужності.
При цьому Кудрицький зазначив, що, зокрема, запланована в Берліні конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 11-12 червня) має стати хорошим майданчиком для того, "щоб поговорити з інвесторами з різних країн, в тому числі з України, про такі можливості".
Він висловив сподівання, що до початку опалювального сезону вдасться запустити певну частину невеликих генеруючих об’єктів.
"Звичайно, в цій ситуації це досить складно зробити в якісь дні або тижні", – наголосив він.
Фото з архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.