Міжнародна енергетична консультативна рада високого рівня створена при Міністерстві енергетики України, передає Енергореформа.
Згідно з прес-релізом Міненерго 2 листопада, основною метою цієї ради є підтримка України у протистоянні енергетичним викликам, що виникли через повномасштабне вторгнення росії в Україну, найбільш ефективним та скоординованим способом.
Серед ключових сфер її дільності – сприяння терміновим ремонтам енергетичної інфраструктури, захисту критичної енергетичної інфраструктури, безпека постачання палива, безпека та захист об’єктів атомної енергетики, ефективні маршрути транзиту і транспортування нафти і газу, кібербезпека енергетичного сектору, застосування інноваційних технологій у процесах відновлення енергетичної інфраструктури.
Перше засідання Міжнародної енергетичної консультативної ради відбулося 1 листопада у Києві під співголовуванням міністра енергетики України Германа Галущенка та Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.
Участь у засіданні в режимі онлайн також взяли керівники профільних міністерств Канади, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Іспанії, Швеції, Великобританії, США, а також Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Міжнародного енергетичного агентства.
"Те, що сьогодні ви всі зібрались, аби обговорити способи протистояння викликам на енергетичному фронті, з якими ще не стикалась жодна з країн світу – це екстраординарна подія вже сама по собі. І точно є запорукою того, що разом ми подолаємо ці важкі часи і переможемо", – наголосив під час засідання групи Галущенко, слова якого наведені у релізі.
Як стрверджують у міністерстві, всі учасники засідання висловили намір посилити координацію зусиль у боротьбі з агресором, зокрема, на енергетичному фронті, і підтвердили готовність співпрацювати згідно з цілями і завданнями Міжнародної енергетичної консультативної ради
Як повідомляла Енергореформа, на прес-конференції у Києві 1 листопада Кадрі Сімсон повідомила, країни ЄС закумулювали у Фонді енергетичної підтримки України, створеному Енергетичним Співтовариством за ініціативи Єврокомісії, EUR25,5 млн, які будуть направлені на покриття найнагальніших потреб енергосистеми.
Також ЄС має намір спрямувати EUR13 млн на відновлення пошкоджених російськими окупантами лабораторій на Чорнобильській атомній електростанції та ще EUR 3,5 млн через Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) для підтримки української атомної галузі.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.