У місті Вугледар на шахті ім.Сургая запущено нову 19-у східну лаву пласта 11 потужністю 1, 67 метра, повідомляє “Енергореформа” із посиланням на дані Донецької ОДА.
Лава відкрита власним коштом ДП “Шахта імені Сургая”. Введення в дію нової лави має забезпечити фінансову збалансованість держпідприємства та зберегти робочі місця.
Запаси лави складають 518 тисяч тонн. Це дозволить забезпечити шахтарів роботою на півтора року. Планується, що кожної доби гірники видобуватимуть 1300 тонн вугілля марок Г та ДГ.
За оцінкою міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика, це крок для ефективної роботи підприємства, вирішення соціальних питань регіону та зменшення навантаження на державний бюджет.
Участь в урочистому пуску лави взяв голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць. Керівник області привітав гірників та побажав безпечної продуктивної роботи.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.