Унаслідок масованої комбінованої атаки РФ у ніч проти 3 лютого були пошкоджені критично важливі об’єкти ПрАТ "Харківська ТЕЦ-5", а також зазнали серйозних руйнувань електропідстанції "Харківська" та "Залютине", передає Енергореформа.
Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (КТЕБ).
"Відсутність опалення та порушення стабільної роботи систем життєзабезпечення в зимовий період становить реальну загрозу життю та здоров’ю людей, передусім дітей, літніх людей і маломобільних громадян", – цитує Терехова пресслужба.
Внаслідок пошкоджень "ТЕЦ-5", "Харківської" і "Залютина" припинене теплопостачання 929 об’єктів, з яких 853 - житлові будинки.
Без тепла залишилися майже 105 тис. абонентів.
Рішенням КТЕБ цю аварію було класифіковано як надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня.
https://t.me/citykharkivua/84566
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.