"Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" кошти за надання послуг з організації транспортування природного газу по території України, які не були ним оплачені вчасно і в повному обсязі", – йдеться в прес-релізі НАК 9 вересня.Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко згадав, що транзитний контракт на 2019 рік був підписаний на умовах "качай або плати". Водночас "Газпром" з травня платить менше, ніж передбачає угода.
"Нам потрібно не тільки виграти війну проти "Газпрому", але й перемогти Росію в її загарбницькій війні проти України. І хоча арбітраж – це завжди складний і тривалий процес, я вірю, що "Нафтогаз" повторить успіх Стокгольма-2019. І Україна теж неодмінно переможе!" – додав Вітренко.Як повідомляла Енергореформа, "Оператор ГТС України" оголосив форс-мажор прийому газу для транзиту через окуповану в результаті військової агресії Росії ГВС "Сохранівка", оскільки не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за компресорною станцією "Новопсков", запропонувавши перенести транзитні обсяги із "Сохранівки" на ГВС "Суджа".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.