Група "Нафтогаз" та норвезька компанія Equinor підписали меморандум про співпрацю, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький.
"Підписали меморандум з норвезькою Equinor – глобальним нафтогазовим мейджором із передовою експертизою в розвідці та видобутку.Документ передбачає обмін досвідом і технологіями, які допоможуть у розвитку та модернізації Групи "Нафтогаз", – написав Корецькй у Facebook 22 серпня.
За його словами, "Нафтогаз" разом із Equinor планує запуск навчальних програм для керівників та технічного персоналу, а також фахівців з ESG та декарбонізації.
Він уточнив, що найближчим часом буде створена спільна робоча група для визначення пріоритетних проєктів.
"Ми цінуємо підтримку з боку Equinor. Впевнений, що наша подальша співпраця буде взаємовигідною та успішною", – зазначив СЕО "Нафтогазу".
Під час "Години запитань до уряду" в парламенті 22 серпня міністерка енергетики Світлана Гринчук повідомила, що "Нафтогаз", який нещодавно отримав EUR0,5 млрд кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку на закупівлю газу, веде переговори з Європейським інвестиційним банком про кредитування таких закупівель.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.