Наглядрада АТ "Українські розподільні мережі" в рамках роботи комітету з питань аудиту завершила цикл робочих зустрічей з менеджментом операторів систем розподілу (ОСР), держпакети акцій яких перебувають в управлінні товариства, передає Енергореформа.
"Ми бачимо значний потенціал розвитку УРМ та державних ОСР – як у частині підвищення операційної ефективності, так і в модернізації мереж, посиленні корпоративного управління та створенні передумов для майбутнього залучення інвестицій", – заявив голова НР "УРМ" Ярослав Диковицький, якого процитовано на сайті компанії.
Як він наголосив, пріоритетом залишається забезпечення надійного електропостачання, стійкості енергосистеми та якісної підготовки до осінньо-зимового періоду.
Під час зустрічей з менеджментом обленерго було проаналізовано, зокрема, фінансово-господарські результати діяльності ОСР, виконання виробничих та інвестиційних програм, фінансову стійкість підприємств, ключові операційні та регуляторні виклики, а також стан підготовки до осінньо-зимового періоду 2026/2027 років.
Окрему увагу НР приділила питанням надійності електропостачання в умовах воєнних ризиків. Зокрема, обговорено хід ремонтної кампанії, формування аварійного резерву, готовність спецтехніки, персоналу та критичної інфраструктури до проходження зимового періоду.
"У НР наголосили, що системний формат взаємодії з ОСР дозволяє своєчасно оцінювати ризики, формувати єдині підходи до управління, підвищувати прозорість процесів та посилювати контроль за реалізацією виробничих та інвестиційних програм", – зазначили в компанії.
До складу АТ "Українські розподільчі мережі" входять державні пакети акцій АТ "Миколаївобленерго", АТ "Хмельницькобленерго", АТ "Харківобленерго", ПАТ "Запоріжжяобленерго", ВАТ "Тернопільобленерго", ПАТ "Черкасиобленерго", а також по 25% часток АТ "ДТЕК Одеські електромережі" та АТ "Сумиобленерго".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.