Найбільш популярними об’єктами розподіленої генерації є СЕС – "Вінницяобленерго"

15.04.2025 10:50
електроенергія , ВДЕ

Із понад 350 МВт розподіленої генерації, приєднаної до мереж АТ "Вінницяобленерго", 80% становлять сонячні електростанції – 293 МВт, передає Енергореформа.

Про це повідомив мережевий оператор у Facebook.

"Станом на 1 березня 2025 року до мереж "Вінницяобленерго" приєднано об’єктів розподіленої генерації загальною потужністю 362,53 МВт, з них: когенераційні установки (КГУ) – 0,45 МВт (0,12 %), газотурбінні установки (ГТУ) – 23,8 МВт (6,56%), біогазові установки (БГУ) – 18,2 МВт (5,02%), СЕС – 293 МВт (80,82%), малі ГЕС – 27,08 МВт (7,47%)", – написало "Вінницяобленерго".

Він уточнив, що в 2024 році додалося 28,42 МВт нових генеруючих потужностей, з них: ГТУ 23,8 МВт, СЕС – 4,62 МВт.

"Вінницяобленерго" також акцентувало на інноваційній архітектурі мережі, яка передбачає інтеграцію кожної нової одиниці генерації так, щоб функціонувати автономно у разі відключення центральної мережі.

"Це дозволяє зменшити ризик масштабних відключень навіть під час масованих ракетно-дронових атак на енергетичні об'єкти – технологічне рішення, яке вже сьогодні демонструє свою ефективність", – прокоментували там.

ОСР також звернув увагу, що розпочав масштабне будівництво технологічно нової підстанції на класі напруги 110/20 кВ, яка забезпечить електроенергією чотири індустріальних парки та дасть можливість приєднання нової генерації.

Як повідомляла Енергореформа, в кінці 2024 року Міністерство енергетики прозвітувало, що сумарна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених в Україні, становила 967 МВт, з яких 835 МВт введено в експлуатацію саме в 2024 році.

До кінця опалювального сезону 2024-2025 років планувалосяя додатково підключити ще приблизно 900 МВт.

Джерело: https://www.facebook.com/vinoblenergo/posts/pfbid02BoKQkdPiEHkSmms5735aizSFqjviF8XETN6XiSLcZT233GYvyV9jUYFQfanDJiJFl


Читайте також

Кабмін запускає довгострокові контракти на ринку е/е для бізнесу – Свириденко

Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.

Удар РФ по енергооб’єкту ДТЕК на Дніпропетровщині залишив без світла майже 20 тис. родин

РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.

ЕС та Міненерго України на URC-2026 закликатимуть про EUR650 млн внесків до Фонду підтримки енергетики

Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию