Для України стане катастрофою не добудувати блоки №3-4 Хмельницької АЕС, альтернативою болгарським блокам буде обладнання з інших країн, але це втрата мінімум 3-4 років, передає Енергореформа.
Так вважає міністр енергетики України Герман Галущенко.
"Найгірший сценарій – якщо не відбудеться продаж Болгарією корпусів двох реакторів Україні. Для нас буде катастрофою не добудувати ХАЕС. Ми бачимо ренесанс атома у всьому світі (…). Світовий банк відкриває фінансування. Це незворотній процес, без атома не буде ніякого зеленого переходу. Ми маємо опції замовити обладнання в інших країнах, але це час. Мінімум 3-4 роки на виготовлення корпусу", – сказав Галущенко під час "Години запитань до уряду" в парламенті 20 червня
Він додав, що "міністерство в кооперації з МАГАТЕ знайшло певні можливості, щоб підштовхнути Болгарію до реалізації проєкту".
Галущенко також підкреслив, що внутрішньополітичні рухи в Болгарії, які загальмували продаж Україні корпусів реакторів, відбуваються в тому числі під впливом Росії.
Як повідомляла Енергореформа, перед цим Галущенко заявив, що Україна не отримувала офіційної відмови Болгарії від продажу їй обладнання для двох блоків Хмельницької АЕС №3,4, продовжує займатися проєктом і сподівається на активну участь у цьому Міжнародного агентства з атомної енергії.
У квітні 2025 року віцепрем'єр-міністр Болгарії Атанас Зафіров заявив, що корпуси двох реакторів ВВЕР-1000, які попередньо планувалися для болгарської АЕС "Белене" і щодо яких велися переговори з Україною, не будуть їй продані.
За його словами, ці реактори не продаються, але є ключовим активом для Болгарії, частиною її енергетичної незалежності.
Трансляцію засідання Ради веде нардеп Олексій Гончаренко в своєму Youtube.
Джерело: https://www.youtube.com/live/R4ib9BTGLnM
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.