Через несприятливі погодні умови станом на ранок 28 жовтня без світла залишалися 306 тис. споживачів, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його релізом, всього знеструмлювалися 1045 населених пунктів у 14 областях – Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській.
За даними міністерства, більшість знеструмлених споживачів у Хмельницькій області – 400 населених пунктів.
Також на території області вимикалися лінія міждержавного з'єднання з Угорщиною 750 кВ та ПЛ 750 кВ.
"Ведуться відновлювальні роботи", – зазначило Міненерго.
Зі свого боку, енергохолдинг ДТЕК повідомив, що його оператори системи розподілу е/е у Києві, Київській та Донецькій областях через негоду з ночі переведені в посилений режим.
Зокрема, "ДТЕК Київські регіональні електромережі" повідомили, у Київській області внаслідок негоди сталися аварійні відключення електропостачання, без світла залишаються майже 89 тис. сімей, найбільше відключень в Обухівському, Фастівському та Бучанському районах.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.