Через негоду (зливи, град, сильний вітер) залишаються знеструмленими приблизно 230 населених пунктів, найбільшез яких у Хмельницькій області, де їх понад 100, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням у Телеграм 5 червня зранку, також були чи досі залишаються знеструмлення з технологічних причин у різних регіонах.
Зокрема, на Львівщині на одній з високовольтних підстанцій вимкнулося та загорілося обладнання, внаслідок чого без напруги залишилася підстанція. До гасіння пожежі залучалась ДСНС.
Побутові споживачі та місцева промисловість знеструмлювались у Харківській та Сумській областях, в останній з яких через технологічне порушення відключалась повітряна лінія обленерго.
Через відключення повітряних ліній обленерго в Івано-Франківській та Чернігівській області знеструмлювалися побутові споживачі.
Водночас високовольтна повітряна лінія тимчасово вимикалась у Київській област – розрахункові точки пошкодження розташовані на території Білорусі.
Міністерство звертає увагу на нещасний випадок, що стався в Івано-Франківській області, де смертельного ураження струмом зазнав місцевий мешканець через падіння дерева, яке він зрізав, на провід повітряної лінії.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/2348
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.