Обсяг газу нерезидентів на початок жовтня у ПСГ України досяг 2,2 млрд куб. м, а кількість нерезидентів зросла до 148, передає Енергореформа.
Про це повідомив глава Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.
"Україна продовжує інтеграцію в енергетичну систему Європи як надійний партнер і "power bank" зберігання газу в ПСГ. Станом на сьогодні в українських підземних газосховищах зберігається 2,2 млрд куб. м блакитного палива іноземних клієнтів", – написав він у своєму Facebook 6 жовтня.
За його словами, за 9 місяців 2023 року, незважаючи на війну і потенційно повʼязані з цим ризики, клієнтський портфель нерезидентів Групи Нафтогаз зріс до 148 компаній.
Лише за останню добу "Нафтогаз" отримав 14 заявок від нерезидентів на закачування газу на "митний склад" українських газосховищ, уточнив Чернишов.
"Дякую нашим міжнародним партнерам за цю довіру. Це свідчить, що вибудовані нами принципи роботи є прозорими та ефективними", – резюмував глава Групи Нафтогаз.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на "Оператора ГТС України", у серпні 2023 року в Україну надійшло 1,096 млрд куб. м газу з ЄС та Молдови, внаслідок чого сумарні надходження з початку року на початок вересня зросли до 1,884 млрд куб. м.
Наприкінці вересня "Нафтогаз" у своїй презентації повідомляв, що рівень газу у ПСГ становить 15 млрд куб. м за урядового плану на початок ОЗП 14,7 млрд куб. м.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.