Німеччина готова надалі допомагати українському енергосектору і хоче сприяти активізації підтримки від європейських держав, щоб забезпечити надійне енергопостачання для українців протягом цієї зими, передає Енергореформа.
Про це повідомили в Міністерстві енергетики України з посиланням на віцеканцлера-федерального міністра економіки та захисту клімату Німеччини Роберта Габека.
Як зазначається у повідомленні Міненерго у п'ятницю, його глава Герман Галущенко провів телефонну розмову з Габеком, під час якої сторони обговорили, зокрема, наслідки масованих ракетних атак росії по енергетичних об’єктах України, результати відновлювальних робіт та потреби українських енергокомпаній в обладнанні та матеріалах.
За словами Галущенка, обладнання, раніше отримане від Німеччини, зараз допомагає українським енергетикам відновлювати енергопостачання у постраждалих від війни регіонах України в рамках Українсько-німецького енергетичного партнерства.
У Міненерго уточнили, что міністри обговорили, в тому числі поточну ситуацію на окупованій росією Запорізькій атомній електростанції.
Як зазначили у міністерстві, Галущенко підтвердив, що позиція України залишається незмінною – деокупація та демілітаризація станції і повернення її під повний контроль українського оператора.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.