Німецький системний оператор 50 Hertz надав НЕК "Укренерго" 14 генераторів та 50 сучасних освітлювальних приладів, які найближчим часом будуть працювати на енергетичних об’єктах компанії, зокрема під час ремонтних та відновлювальних робіт, передає Енергореформа.
"50 Hertz надав генератори та освітлювачі в рамках проєкту "Експертна підтримка" уряду України у реалізації проекту "Справедлива трансформація" відповідно до Грантової угоди між Громадською організацією "GoLocal", що працює в сфері регіонального розвитку України, та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ)", – йдеться у повідомленні "Укренерго" в телеграм-каналі 8 вересня.
Згідно з ним, оглянути доставлене обладнання приїхали Тимчасово повірений у справах Посольства ФРН Бертрам фон Мольтке та радник посольства ФРН з питань енергетики і представник Федерального міністерства економіки і клімату Німеччини Сиріяк Массюе.
"Вони зазначили, що німецька сторона готова вести діалог про подальше партнерство і допомогу "Укренерго", – повідомляє компанія.
В "Укренерго" додали, що крім цього, 50 Hertz фінансує виготовлення нового обладнання для її підстанцій, допомагає втілювати проєкти для поглиблення інтеграції української енергосистеми в європейську енергомережу ENTSO-E тощо.
Там звернули увагу, що "Укренерго" відновило роботу магістральних електромереж на деокупованих територіях і продовжує планові ремонти по всій Україні, а також будівництво та реконструкцію об’єктів в тих регіонах, де це можливо.
"Це дозволяє нам підтримувати надійність роботи наших мереж навіть в умовах війни. Допомога європейських друзів значно полегшує нам цю роботу і додає впевненості в тому, що нам вдасться вдало пройти зиму. Тому ми вдячні партнерам з 50 Hertz та іншим європейським системним операторам, які підтримують нас сьогодні", – сказав під час зустрічі з німецькими партнерами директор з інвестицій "Укренерго" Олег Павленко, слова якого цитуються у її повідомленні.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.