Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), наклала чотири штрафи по 85 тис. грн на ТОВ "ДТЕК Київські регіональні електромережі" за порушення при приєднанні споживачів до мереж, передає Енергореформа.
Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні 30 січня після проведених перевірок приєднання чотирьох споживачів за їхніми скаргами.
Як було зазначено в ході засідання, компанія суттєво прострочила приєднання, процедура яких розпочалася ще у 2021 році, а також неналежним чином інформувала споживачів про затримки.
Попри заперечення глави "ДТЕК КРЕМ" Віталія Шайди проти такого рішення, який аргументував затримки, зокрема, збільшенням у 2021 році кількості заявок на приєднання більше ніж удвічі – до 25 тисяч, а також певними форс-мажорними обставинами, регулятор не став коригувати проекти своїх рішень.
Крім того Шайда вказав, що зараз компанія ще досі витрачає багато зусиль і коштів на відновлення електромереж Київської області після її деокупації, через що, зокрема, виникають труднощі з плановими приєднаннями.
Разом з тим, член комісії Ольга Бабій висловила переконання, що у компанії не було пом'якшувальних обставин для таких довготривалих приєднань, зазначивши, що, крім того, вона не забезпечила належної комунікації зі споживачами, а це, на її думку, теж сприяло подачі ними скарг.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.