НКРЕКП ухвалила постанову "Про погодження правил довгострокового розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів України", що стосується перетинів зі Словаччиною, Угорщиною та Румунією, передає Енергореформа.
"Це рішення розширює можливості для експортно-імпортних операцій з електроенергією через міждержавні перетини з країнами-членами Енергетичного співтовариства та зміцнює енергетичну безпеку та стабільність енергосистеми України", – зазначив регулятор після ухвалення документа на засіданні 29 липня.
Водночас, як доповнили в комісії, вказане рішення підтверджує стратегічну орієнтацію НКРЕКП на адаптацію регуляторної політики до європейських стандартів.
Згідно з інформацією, наданою НЕК "Укренерго" в НКРЕКП, оператори систем передачі України, Словаччини, Угорщини та Румунії домовилися про впровадження середньострокового (місячного) спільного скоординованого розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж на українських кордонах на базі електронної аукціонної платформи Joint Allocation Office (JAO).
"Впровадження скоординованого місячного механізму розподілу пропускної спроможності через платформу JAO відкриває доступ до торгівлі е/е зі Словаччиною, Угорщиною та Румунією на нових, більш сприятливих для України умовах", – наголосив регулятор.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.