Зокрема, з 1 січня 2023 року тариф збільшиться на 10% – з чинного 345,64 грн/МВт-год до 380,28 грн/МВт-год (тут і далі без ПДВ), з 1 квітня – ще на 13,1% до 430,25 грн/МВт-год, з 1 липня – ще на 12,7% до 485,1 грн/МВт-год.Вперше встановлений тариф на передачу для підприємств "зеленої" електрометалургії встановлено на 2023 рік у розмірі 209,42 грн/МВт-год.
"Проаналізувати його вплив на нашу можливість здійснювати діяльність оперативно-технологічного управління системою експлуатації мереж зараз важко. Точно можна сказати, що запропонований порядок збільшення тарифу на передачу та диспетчеризацію не відповідає тимчасовій структурі витрати коштів, яка очікується наступного року", – сказав він."Наприклад, ми очікуємо дуже високі витрати на допоміжні послуги на початку року, і ми також очікуємо, що на початку року ми повинні витрачати дуже значні гроші на відновлення розбитих мереж, щоб кількість наших колег-енергетиків, які беруть участь у засіданні регулятора при свічках, поменшала, а не побільшала", – додав Кудрицький.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.