НЕК "Укренерго" після трьох днів перерви знову довелося для покриття попиту з 19:00 до 22:00 застосувати аварійну допомогу з енергосистеми Польщі та Румунії загальним обсягом 1200 МВт-год, передає Енергореформа.
Як зазначається в оновленні компанії в Телеграм-каналі, у понеділок, 28 серпня, був зафіксований новий літній рекорд – вечірній максимум споживання перевищив попередній показник 21 серпня на 1,2%.
"Це дуже високий показник, зважаючи на обмежені через ремонти можливості електростанцій з виробництва електроенергії", – наголосив системний оператор.
При цьому "Укренерго" також зазначило, що після аварійного ремонту в роботу повернулись два енергоблоки теплових електростанцій, натомість в аварійний ремонт виведено один.
При цьому імпорт електроенергії на29 серпня порівняно з понеділком зріс на чверть – до 1638 МВт-год, але продовжує здійснюватися тільки зі Словаччини в ранкові та вечірні години.
Системний оператор вкорте закликає вимикати потужні електроприлади або користуватися ними по черзі, переносити користування електроприладами на ранкові або нічні години, не залишати світло у порожніх кімнатах.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.