Оператори системи розподілу (ОСР, обленерго) почали повідомляти про перенесення на годину раніше початку обмежень е/е 22 травня: з анонсованої вранці НЕК "Укренерго" 20:00 на 19:00, передає Енергореформа.
"Внесено зміни у графіки погодинних відключень (ГПВ). Виходячи із доведених "Укренерго" лімітів, 22 травня по Черкаській області будуть застосовані графіки ГПВ з 19:00 до 24:00", – йдеться в повідомленні "Черкасиобленерго" у Facebook.
"Важливо: оновлена інформація щодо графіків стабілізаційних відключень на сьогодні. Київ, Київська, Одеська, Донецька, Дніпропетровська області: за вказівкою "Укренерго", графіки відключень сьогодні діятимуть з 19:00 до 24:00", – повідомляє ДТЕК про ситуацію в областях діяльності своїх операторів у Телеграм.
Подібну інформацію в своїх соцмережах вже розмісили також "Полтаваобленерго", "Львівобленерго", "Вінницяобленерго".
Оператори просять споживачів слідкуваи за інформацією "Укренерго" та їхньою, аби знати про зміни умов енергопостачання.
Пізніше "Укренерго" у своєму Телеграмі підтвердила інформацію про початок застосування обмежень на годину раніше, назвавши причиною коригування хмарність, що заважає роботі сонячної генерації.
Там зазначили, що критична інфраструктура, яка виконує функції життєзабезпечення населення, не обмежується.
Як повідомляла Енергореформа, учора ввечері "Укренерго" повідомила про застосування ГПВ з 18:00 до 20:00, потім перенесла їхній початок на 20:00.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.