За минулу добу через обстріли й бойові дії були знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Чернігівській областях, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його повідомленням в Телеграм 7 жовтня, зокрема, у Запорізькій області внаслідок ракетного обстрілу вимикалась повітряна лінія, що призвело до знеструмлення побутових споживачів.
Вимкнення повітряної лінії в Дніпропетровській області внаслідок обстрілів призвело до знеструмлення не тільки побутових споживачів, а й місцевої промисловості та зниження напруги енергетичними об’єктами. Втім, енергоживлення відновлене.
У Чернігівській області загалом без світла залишались 1568 абонентів через обстріли повітряних ліній та підстанцій. На ранок залишаються частково або повністю знеструмленими через бойові дії та техпорушення 517 населених пунктів
Негода знеструмила 70 населених пунктів у чотирьох областях: 26 населених пунктів в Одеській області, 14 – у Київській, 10 – у Чернігівській, 12 – у Миколаївській, 7 – у Кіровоградській та 1 – у Черкаській.
Як зазначає НЕК "Укренерго", в цілому в енергосистемі споживання демонструє тенденцію до зростання: станом на 9:30 7 жовтня його рівень був на 2,8% вищим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 4 жовтня.
Вчора, 6 жовтня, добовий максимум споживання, зафіксований увечері, був на 3,2% вищим, ніж попередньої неділі – 29 вересня.
Імпорт відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови загальним обсягом 1 872 МВт*год, що в 2,2 раза менше показника п'ятниці, 4 жовтня.
Джерела: https://t.me/Ukrenergo/3339
https://t.me/energyofukraine/2997
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.