Через бойові дії відключилось обладнання підстанції у Донецькій області, внаслідок чого знеструмилися майже 8 тис. побутових споживачів та шахта, у якій перебувало 5 працівників, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його інформацією в Телеграм-каналі 15 березня, шахту наразі заживлено за допомогою генератора.
Крім того, внаслідок ракетних обстрілів протягом дня у двох громадах Чернігівської області пошкоджені повітряні лінії 10 кВ, знеструмлені майже 1,5 тис. споживачів.
У цілому, як зазначає Міненерго, в енергосистемі дефіциту електроенергії немає та не передбачається на поточну добу.
За даними НЕК "Укренерго " в Телеграм-каналі, споживання е/е продовжує сезонно знижуватися і сьогодні на 09:30 своно зменшилось на 1,2% у порівнянні з тим же часом 14 березня.
Вчора максимум споживання був вранці та на 3% нижче, ніж 13 березня.
За інформацією компанії, всю добу в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову передбачаєтьс експорт загальним обсягом 4310 МВт-год, що на чверть менше показника 14 березня.
Протягом доби, за винятком ночі, зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Молдови планується імпорт в обсязі 6652 МВт-год, що в півтора раза більше показника попереднього дня.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/1810
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.