Через обстріли російських окупантів знеструмлено шахту в Донецькій області, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"Ворог продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру країни на прифронтових і прикордонних з рф територіях. Учора в Донецькій області через обстріл було знеструмлено вугільну шахту", – йдеться в його повідомленні в Телеграм-каналі 12 травня.
Крім того, за інформацією Міненерго, через пошкодження внаслідок бойових дій також залишається знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
"Водночас енергетики, попри складну безпекову ситуацію, продовжують роботи з відновлення енергопостачання. За добу вдалося повернути світло для 22,5 тисячі споживачів. Більшість із них – це абоненти у Запорізькій, Сумській та Донецькій областях", – уточнило міністерство.
Разом з тим, за інформацією ПрАТ "Укргідроенерго" в Телеграм-каналі, станом на 12 травня значно поменшало підтоплень, а рівень води у водоймах продовжує знижуватися, хоча залишаються підтопленими заплавні території, понижені ділянки у ряді населених пунктів у Київській, Чернігівській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях.
У компанії також звернули увагу, що сьогодні завершується проведення скидних витрат з Дністровського водосховища через гідроагрегати для еколого-репродукційного попуску на Дністрі.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.