Дефіциту в енергосистемі України не фіксується, у резерві – 11 одиниць генеруючого обладнання, яке буде включено у роботу у разі потреби, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його оновленням у телеграм-каналі 13 лютого, при цьому в ремонт вийшли 3 одиниці теплового генеруючого обладнання.
"Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються", – йдеться в повідомленні.
Водночас, за його інформацією, крім обстрілів ТЕС ДТЕК у Дніпропетровській області, атаки зазнала теплоелектростанція у Донецькій області.
Там є пошкоджене обладнання, але знеструмлень споживачів та постраждалих немає.
Крім того, внаслідок ракетного удару на територію однієї з шахт потрапили уламки, що також призвело до пошкодження обладнання, але постраждалих немає.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", у ніч на 13 лютого росіяни обстріляли одну з ТЕС у Дніпропетровській області, внаслідок чого станція призупинила роботу.
За інформацією Міненерго, внаслідок обстрілу сталася масштабна пожежа, яку силами ДСНС вдалося загасити за кілька годин. Після огляду виявлене суттєве пошкодження обладнання.
Своєю чергою, як повідомив ДТЕК, за попередньою інформацією обійшлося без постраждалих.
Також відключилася повітряна лінія електропередачі, що призвело до короткострокових перебоїв з електропостачанням для споживачів, але в короткі терміни всім споживачам Дніпра світло повернули.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/1639
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.