Україна під час війни продовжує отримувати приблизно половину електроенергії з атомних станцій, структура енергетичного міксу змінилася пропорційно, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Енергетичний мікс, його структура не сильно змінилася. Це пов’язано з тим, що з одного боку багато теплових і гідроелектростанцій пошкоджено, також ВДЕ на окупованій території залишилися, але ми також втратили можливість отримувати е/е із окупованої ЗАЕС. Тому, умовно кажучи, наші генеруючі потужності знизилися більш-менш пропорційно", – сказав він під час брифінгу в Медіа-центрі "Укрінформу" в Києві 9 грудня.
Він додав, що Україна все ще отримує половину чи трохи більше електроенергії від АЕС, далі йдуть теплові станції, меншою мірою дають ресурс гідроелектростанції та ВДЕ.
При цому Кудрицький наголосив, що у звязку з окупацією ЗАЕС і припиненню нею виробництва електроенергії, "можна сміливо віднімати 40% від атомної генерації".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.