"Я сподіваюся, із професіоналізмом наших енергетиків на місцях ми успішно пройдемо цей режим", – сказав він на засіданні енергокомітету Верховної Ради 23 лютого."Сьогодні з нуля годин розпочнеться роздільна робота (ОЕС України та енергосистеми Молдови – ЕР), операції перебувають у стадії виконання за затвердженою програмою, компанія "Укренерго" їх здійснює. Баланс енергосистеми складений у повній відповідності до всіх норм забезпечення всіх необхідних резервів. З цього режиму ми маємо вийти в неділю (27 лютого), після цього результати випробувань будуть передані нашим західним партнерам для аналізу ситуації", – пояснив депутатам Ущаповський.
"2023 рік – це дата, коли ми після літніх випробувань перейдемо на паралельну роботу з європейською енергосистемою, і на той час буде виконано низку заходів, що дозволяють збільшити пропускну спроможність інтерфейсу та забезпечити експортні поставки завбільшки до 2 тис. МВт", – пояснив голова НКРЕКП.За його словами, об'єднання з європейською енергосистемою дасть Україні можливість повністю використати свій потенціал і позитивну кон'юнктуру з ціною електроенергії, "для того, щоб збільшити обсяги ресурсу, що поставляється на захід".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.