ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) уклав меморандум про взаєморозуміння з оператором ГТС Італії Snam S.p.A., спрямований на зміцнення енергетичної безпеки Європи та підтримку сталих енергетичних рішень, передає Енергореформа.
Підписання меморандуму відбулося в Римі 10 липня у рамках заходів конференції з відновлення України URC-2025.
"Документ передбачає аналіз транспортування зрідженого природного газу (ЗПГ) та трубопровідного газу між Україною та Італією з використанням українських сховищ", – повідомило Міністерство енергетики України 11 липня.
За інформацією відомства, меморандум має на меті створення платформи для обслуговування мережі та дослідницької платформи для транспортування відновлюваних газів, таких як біометан і водень, із врахуванням необхідних регуляторних, технічних та організаційних вимог.
ТОВ "Оператор ГТС України" є природною монополією, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн ЄС.
Починаючи з 1 січня 2020 року ОГТСУ є сертифікованим оператором газотранспортної системи України, повністю незалежним від вертикально інтегрованих підприємств.
За результатами 2024 року ОГТСУ отримав понад 38,5 млрд грн доходу, чистий прибуток товариства відповідно до фінансової звітності склав 2,8 млрд грн.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/4052
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.