"Лінія, яка живить ЧАЕС та Славутич, знову пошкоджена окупантами після того, як ремонтна бригада "Укренерго" відремонтувала її", – повідомила компанія у своєму Facebook 14 березня вдень.В "Укренерго" пояснили, що 13 березня о 19:07 після проведених ремонтною бригадою компанії робіт, лінію поставили під напругу та розпочали відновлення енергоживлення інфраструктури ЧАЕС та Славутича.
"Однак завершити ці роботи не вдалося, бо окупанти незабаром знову пошкодили лінію. Ремонтна бригада "Укренерго" змушена знову їхати на окуповану територію поблизу Чорнобильської АЕС, шукати та ліквідувати нове ушкодження", – зазначили у НЕК."Укренерго" наголосила, що Чорнобильська АЕС є важливим об'єктом, який не може залишатися без надійного енергоживлення, також від лінії, що живить атомну станцію, залежить електропостачання мешканців Славутича.
"Сьогодні завдяки неймовірним зусиллям фахівців НЕК "Укренерго", наших атомників і електриків вдалося повернути електропостачання на ЧАЕС, захоплену російськими окупантами. Наші українські енергетики, ризикуючи власним здоров'ям і життям, змогли запобігти ризику можливої ядерної катастрофи, яка погрожувала всій Європі", – написав він у своєму Facebook.
Водночас Галущенко наголосив, що Україна, як і раніше, потребує допомоги міжнародної спільноти для забезпечення ядерної безпеки, вказавши, оскільки одними подвигами з боку українських енергетиків неможливо її забезпечити в умовах військової агресії."Тому я ще раз звертаюся до наших міжнародних партнерів – Єврокомісії, МАГАТЕ, ООН, ОБСЄ – допоможіть нам захистити ядерні об'єкти. Зараз дуже важливо змусити ворога піти з наших АЕС та встановити 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо об'єктів атомної енергетики України", – закликав голова Міненерго.Російські війська захопили ЧАЕС 24 лютого, а найбільшу в Європі Запорізьку АЕС із шістьма енергоблоками по 1 ГВт кожен – 4 березня.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.