Окупована РФ Запорізька АЕС вчергове втратила зв'язок з однією з двох ліній електропередачі – "Дніпровською" 750 кВ, залишившись на одній резервній лінії "Феросплавна-1" 330 кВ, яку відновили менше трьох тижнів тому, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
"Сьогодні українська ЗАЕС втратила зв'язок з ЛЕП 750 кВ "Дніпровська", залишившись залежною від єдиної резервної лінії зовнішнього живлення", – йдеться в повідомленні МАГАТЕ в мережі Х 24 березня.
У ньому зазначається, що генеральний директор агентства Рафаель Гроссі розпочинає переговори з обома сторонами щодо встановлення місцевого припинення вогню для здійснення ремонту пошкодженої лінії.
Як повідомляла Енергореформа, 5 березня резервна лінія електропередачі 330 кВ "Феросплавна-1" була відновлена та знову підключена до окупованої росіянами Запорізької АЕС після ремонтних робіт, проведених у рамках локального припинення вогню за посередництва МАГАТЕ. Вона була відключена протягом 23 днів.
МАГАТЕ припускало, що це відбулося через військові дії поблизу розподільчої станції, що експлуатується Запорізькою ТЕС. МАГАТЕ інформувало про чергове локальне перемир’я біля ЗАЕС для відновлення роботи ЛЕП 330 кВ "Феросплавна-1" 27 лютого.
Як зазначав тво голови правління НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк, Україна всі чотири роки окупації Запорізької АЕС забезпечує постачання електроенергії для власних потреб станції, яке становить 40-50 МВт на годину.
За підрахунками компанії, наданими "Енергореформі", внаслідок окупації та припинення ЗАЕС генерації, недовиробництво е/е станом на 27 лютого 2026 року становить 155,02 млн МВт*год та відповідно недоотримана вигода – 598,9 млрд грн.
Джерело: https://x.com/iaeaorg/status/2036411836069818791
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.