Окупована російськими загарбниками Каховська ГЕС перебуває в оперативному управлінні ПрАТ "Укргідроенерго" та продовжує працювати на потреби ОЕС України, передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота.
"Каховська ГЕС управляється нашими гідроенергетиками. Окупаційні війська спочатку намагалися не пускати персонал на роботу, втім керівництво станції вмовило допустити на робочі місця оперативний персонал", – цитує Сироту прес-служба компанії на сайті 25 березня.
"Оскільки Каховська ГЕС – кінцева станція в дніпровському каскаді і наразі ми проходимо паводок, то якщо не спрацьовувати воду через гідроагрегати та водозливну греблю, можуть бути дуже сумні наслідки", – зауважив глава "Укргідроенерго".
При цьому він зазначив, що компанії вдалося надзвичайно оперативно переналаштувати роботу в умовах війни, хоча перший її день назвав шоковим, оскільки неподалік від центрального офісу велися бої.
За його словами, зараз компанія забезпечує генерацію 8% електроенергії в загальному обсязі, необхідні для балансування енергосистеми, а всі ГЕС та ГАЕС, що входять до її структури, працюють згідно диспетчерського графіка і виконують свої зобов’язання щодо регулювання частоти і потужності енергосистеми країни.
Як повідомляла Енергореформа, Каховська ГЕС опинилася під окупацією військових рф у перший день війни, тоді Міненерго заявляло, що зв'язок із нею втрачено, а НЕК "Укренерго" – що ГЕС відключено від системи.
На день пізніше Міненерго повідомило, що захоплена окупантами Каховська ГЕС працює у штатному режимі, з нею відновлено зв'язок.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.