АТ "Оператор ринку" має стати адміністратором збору й агрегації даних для здійснення моніторингу енергетичних ринків регулятором, передає Енергореформа.
Це передбачено підготовленим до другого читання законопроектом №5322 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках", який потрібен для імплементації в Україні Регламенту ЄС №1227/201 про доброчесність та прозорість на оптовому енергетичному ринку (REMIT), йдеться в повідомленні АТ на сайті.
У товаристі зазначили, що "Оператор ринку" займається спостереженнями за роботою ринку "на добу наперед" і внутрішньодобового ринку з 2019 року, оперативно надаючи інформацію про можливі маніпулювання НКРЕКП.
"У нас є досвід, тому ми готові надати максимальне сприяння імплементації Регламенту ЄС 1 про доброчесність та прозорість на енергетичному ринку", – наголосив керівник оператора Олександр Гавва, слова якого наведені у повідомленні."Оператор ринку" зазначив, що REMIT – це набір європейських правил та практик, спрямований на попередження зловживань на енергетичному ринку, та передбачає відповідальність за маніпуляції компаній, що продають та купують електричну енергію.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.