АТ "Оператор ринку" закликав енергетичні компанії країн Європейського союзу скористатися синхронізацією енергосистеми України з мережею континентальної Європи ENTSO-E та купувати українську електроенергією на його майданчику, передає Енергореформа.
"Український ринок електроенергії, який з 2019 року працює за європейськими правилами, є профіцитним. У нас найнижчі ціни на ринку "на добу наперед" (РДН) і внутрішньодобовому ринку (ВДР) серед операторів ринку країн ЄС. Підтримайте нас, українців. Приходьте торгувати кіловатами на майданчик "Оператора ринку", – наголосив генеральний директор товариства Олександр Гавва, слова якого цитує прес-служба оператора 16 березня.
Гавва зазначив, що "Оператор ринку" працює за європейськими стандартами, що підтверджено міжнародним сертифікатом якості ISO 9001:2015.
"Програмний комплекс, за допомогою якого проводять торги електроенергію на РДН і ВДР, добре відомий європейським компаніям. Він такий же як в словацького оператора ринку OKTE", – підкреслив керівник товариства.
При цьому він звернув увагу, що головною конкурентною перевагою українського оператора ринку є 100% розрахунки, в тому числі й у вихідні дні.
15 березня "Оператор ринку" повідомив, що за результатами лютого, індекси цін базового навантаження в ОЕС на РДН були нижчими за відповідні показники сусідніх країн на 48,0%-68,5%, в БуОс – на 33,6%-59,8%.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.