АТ "Оператор ринку" звернувся до операторів ринку енергетики ЄС з проханням припинити доступ російським учасникам та пов’язаним з країною-агресором компаніям до біржових операцій на своїх біржах, зупинити клірингове обслуговування їхніх позабіржових операцій, передає Енергореформа.
Відповідні листи за підписом в.о. генерального директора АТ "Оператор ринку" Олександра Гавви 7 березня 2022 року були направлені європейським енергетичним біржам – Nord Pool, EPEX SPOT, словацькому оператора ринку – OKTE, румунському – OPCOM, угорському – HUPX, болгарському – IBEX, чеському – OTE, а також американській біржі NASDAQ і турецькому оператору ринку EPIAS, йдеться у повідомленні "Оператора ринку" на сайті 10 березня.
"Ми – український оператор ринку електричної енергії з річним обсягом торгів 50 ТВт-год вартістю 2,6 млрд євро, звертаємося до вас з проханням об’єднати зусилля у боротьбі з ворогом – Російською Федерацією", – написав Гавва у листах до операторів.
Як у них зазначається, досі російські трейдери та компанії, пов’язані з країною-агресором, продовжують свою діяльність на біржових ринках світу, тим самим отримуючи кошти на фінансування війни в Україні.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.