АТ "Оператор ринку" 20 травня 2026 року о 14:00 у межах Тижня Відкритого Уряду проведе вебінар на тему: "Доброчесність та прозорість на оптовому енергетичному ринку", передає Енергореформа.
Як зазначається в його повідомленні на сайті, під час заходу буде розглянуто ключові аспекти функціонування оптового енергетичного ринку електроенергії з точки зору забезпечення прозорості та доброчесності.
Зокрема, що вважається інсайдерською інформацією на оптовому енергоринку, які є механізми запобігання зловживанням, про зобов’язання учасників оптового енергетичного ринку та як здійснюється спостереження за роботою ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку.
Цільова аудиторія заходу: учасники оптового енергетичного ринку електроенергії, представники бізнесу, органів державної влади, аналітики, представники ЗМІ та експертне середовище.
"Оператор ринку" зазначив, що проведення вебінару відповідає принципам міжнародної ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" і спрямоване на підвищення прозорості функціонування оптового енергетичного ринку, роз’яснення правил та вимог до його учасників, а також зміцнення довіри до механізмів ціноутворення та ринкового нагляду.
Доєднатися до вебінару можна буде за посиланням.
Тиждень Відкритого Уряду відбудеться в Україні з 18 до 22 травня 2026 року включно за ініціативою Керівного комітету міжнародної Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд". "Оператор ринку" пояснив, що долучається до цієї ініціативи, керуючись своїми базовими цінностями, визначеними в Кодексі ділової поведінки, – прозорістю, відповідальністю та інноваційністю.
Джерело: https://www.oree.com.ua/index.php/newsctr/n/33080
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.