"Сезон буде складним, але ми впораємося", – наголосив він.За його словами, найбільшим ризиком проходження ОЗП є воєнний, але головне завдання, яке ставить перед собою "Укренерго", це швидке відновлення енергоінфраструктури у разі її пошкодження внаслідок воєнних дій.
"Не завжди можна передбачити такі масовані удари російських військ по українській енергоінфраструктурі, які були 11 вересня, але завдання полягає в тому, щоб максимально швидко відновитися після цих атак. Як показує практика, ми можемо це робити досить успішно разом із обленерго, ДСНС, ОВА та іншими організаціями", – пояснив Кудрицький.Глава "Укренерго" зазначив, що компанія вже зараз має в своєму розпорядженні резерви необхідного обладнання і постійно їх збільшує, у тому числі за допомогою європейських партнерів, а також готує ремонтні бригади до складних завдань.
"ЗАЕС заживлена від магістральних мереж, і ситуація з цього погляду значно стабілізувалася порівняно з тим, якою вона була ще тиждень тому. Водночас ми моделюємо різні сценарії ОЗП з різним набором генерації: як із ЗАЕС, так і без неї", – пояснив голова правління "Укренерго".Водночас він наголосив, що важливим фактором стійкості української енергосистеми є синхронізація з європейською енергосистемою, оскільки таким чином Україна має резерви енергопостачання не лише всередині країни, а й за її межами.
"Це кардинально змінює ситуацію з погляду енергетичної безпеки. Уявіть, що було б, якби ми були з'єднані з енергосистемами Росії та Білорусі", – зазначив Кудрицький.Водночас він запевнив, що "Укренерго" робить все можливе, щоб Україна залишалася експортером е/е до Європи і під час ОЗП.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.