Міністр енергетики США Кріс Райт заявив, що не обговорював з президентом Дональдом Трампом питання про передачу українських АЕС під управління США, передає Енергореформа.
"Зараз це не обговорюється", – заявив Райт журналістам у Білому домі на відповідне питання.
"Порядок денний Сполучених Штатів і цього президента – більше енергії. Більше енергії, в ідеалі виробленої в США, але більше енергії для поліпшення життя і зниження цін", – зазначив Райт.
Тим часом в інтерв'ю телеканалу Fox News глава Міненерго заявив, що США здатні взяти АЕС України під своє управління.
"Ми можемо це зробити. У нас у Сполучених Штатах величезний технічний досвід для управління подібними станціями", – зазначив Райт.
Раніше радник президента США з національної безпеки Майк Волц і держсекретар Марко Рубіо повідомили, що під час телефонної розмови Трамп обговорив із президентом України Володимиром Зеленським "електропостачання України та атомні електростанції", і "сказав, що Сполучені Штати могли б бути дуже корисними в управлінні цими станціями завдяки своєму досвіду в сфері електроенергетики та комунальних послуг".
"Американська власність на ці електростанції була б найкращим захистом для цієї інфраструктури і підтримкою української енергетичної інфраструктури", – йдеться в заяві, опублікованій Білим домом.
Джерело: https://interfax.com.ua/news/general/1057246.html
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.