Застосування графіків погодинних відключеньелектроенергії в Україні буде залежати від наслідків пошкоджень енергооб’єктів внаслідок масованої атаки РФ 10 жовтня, передає Енергореформа.
Оцінку цих наслідків енергетики почали здійснювати після відбою повітряної тривоги після 7 ранку, повідомила міністерка енергетики Світлана Гринчук.
"Все (перехід на погодинні графіки – ЕР) залежить від того, наскільки сильно постраждали об’єкти. Енергетики тільки о 7.30 зайшли на них, йде оцінка пошкоджень, в тому числі можливостей швидкого відновлення", – сказала Гринчук в ефірі "Єдиного телемарафону".
"Вночі ворог завдав прицільного комбінованого удару в основному по областях Лівобережжя, по об’єктах генерації, й через це перебої зі світлом і застосовуються графіки аварійних відключень. Це робиться, аби збалансувати енергосистему, поки енергетики не дістануться до обладнання, не оцінять його стан і не почнуть заживлювать споживачів", – пояснила вона.
За її словами, як тільки буде можливість, споживачі будуть переведені на тимчасові графіки, або ж електропостачання здійснюватиметься в повному обсязі.
Як повідомляла Енергореформа, після атаки РФ 10 жовтня "Сумиобленерго" ввели спеціальні графіки аварійних відключень, на певний час вони також застосовувалися "Полтаваобленерго". ДТЕК повідомив, що після масованої атаки ворога за командою "Укренерго" застосовують екстрені відключення в Київській області (Броварський та Бориспільський райони), а також в Дніпропетровській області.
Зранку 10 жовтня "Укренерго" повідомляла, що внаслідок російської масованої ракетно-дронової атаки на енергообʼєкти знеструмлена значна кількість споживачів у м. Київ, Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Черкаській, Чернігівській, Харківській, Сумській, Полтавській та Одеській областях. У цих регіонах застосовувалися аварійні відключення. Пізніше НЕК повідомила, що ситуація з енергопостачанням залишається найскладнішою у Києві, а також у Київській, Харківській, Сумській, Полтавській та Чернігівській областях.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=WY8sDvZdWEA
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.